bestuursorgaan vlaamse sportfederatie 2024 - copyright - Vlaamse sportfederatie vzw
14 apr 2024

Onze directeur verlengt bestuursmandaat bij Vlaamse Sportfederatie

 

Op maandag 25 maart vond de jaarlijkse Algemene Vergadering van de "Vlaamse Sportfederatie", de koepelorganisatie voor sportfederaties en hun sportclubs in Vlaanderen, plaats in de SportOase in Leuven.  Met op de agenda onder andere een overzicht van de acties en financiële documenten van 2023 en 2024, een aanvraag tot lidmaatschap én de verkiezing van nieuwe bestuurders en voorzitter.

Onze directeur Nicolas Dezeure werd er her-verkozen voor een nieuwe termijn van 4 jaar. Hij vertegenwoordigt binnen het Bestuursorgaan de 4 OSV's of Organisaties voor Vrijetijdsbesteding (VCL, Dierenhobby's, ViV en Vlas). Binnen het bestuurd werden ook Ilse Arys (Gymnastiekfederatie), Philippe Rosier (Voetbal Vlaanderen) en Micha Vanlessen (Fros)  verkozen tot nieuwe bestuurders. Gijs Kooken (Tennis en Padel Vlaanderen) kreeg het vertrouwen om het voorzitterschap op te nemen.

Na alle statutaire plichtplegingen interviewde Maarten Vangramberen minister van Sport Ben Weyts. Zij blikten samen terug op de voorbije legislatuur aan de hand van het memorandum van de Vlaamse Sportfederatie uit 2019. Volgende topics passeerden de revue:

  • Sterkere sportclubs
  • Extra budget voor opleiding van trainers
  • Aanvullende financieringsmodellen
  • Meer kwalitatieve tewerkstelling
  • Kwalitatieve sportinfrastructuur
  • Performant(er) topsportbeleid
  • Wijziging decreet sportfederaties

 

 

Minister Weyts VSF copyright - Vlaamse sportfederatie vzw
algemeen bestuur info

Meer nieuws

Top 10 Jeugd+ 2025

19 dec 2025

🏆 Resultaten Jeugd+ 2025 🏆
Naar jaarlijkse traditie, telden we de punten op van het Jeugd+ project.
Maar hoe ziet die top 10 er uit en wie staat er op de eerste plaats?

Komt hier allemaal te weten!

Sportverhalen 2025

05 dec 2025

Heb jij een verhaal van 2025 dat in ons magazine moet komen?
Laat het ons weten via het formulier!

UPDATE: ILA

26 nov 2025

UPDATE: ILA

Er waren enkele problemen met het inloggen op ILA.
Nu niet meer, kom hier meer te weten!

REMIND: Download de trainingen

26 aug 2025

Trainingsmodules om grassroots sport- en sociaal-culturele actoren te ondersteunen met innovatieve benaderingen om Traditionele Sporten en Games in hun gemeenschappen te implementeren en te promoten.