22 nov 2010

Laureaten Orde van Verdienste provincie Limburg bekend

De klepschuttersvereniging St.-Kristoffel Munsterbilzen verzorgde de ontvangst van de vijfde Orde van Verdienste Limburg. Limburg is gekend voor hun ‘limburggevoel’ en dit was merkbaar in de opkomst. Een kleine 70 aanwezigen kwamen een hart onder de riem steken voor de genomineerden.

Op vrijdag 19 november waren de twee genomineerden al een goede week bekend. Het openluchtmuseum Bokrijk werd genomineerd voor de jarenlange inzet voor de promotie van de traditionele sporten. Alles ging van start in 1979 toen er een tentoonstelling kwam over volkssporten en kinderspelen in Vlaanderen. Dit werd verder gezet met de uitbouw van de volkssportinfrastructuur, volkssportroutes,… Er wordt blijvend geïnvesteerd in het opleiden en bijscholen van goede volkssportanimatoren en gidsen om het overbrengen van de traditionele sporten zo optimaal mogelijk te laten verlopen. Op publieksevenementen zoals ‘Menselijke Schatten’ krijgen VlaS-clubs de mogelijkheid om initiaties te verzorgen. Met de komst van de nieuwe Ketnetfictiereeks ‘De 5e boog’ komen er workshops boogschieten. Limburg is de bakermat van het klepschieten en de schuttersverstandhouding Zand & Leemstreek werd eveneens genomineerd. Het verbond kreeg het voor elkaar om voor de cursus Initiator Traditionele Sporten maar liefst 10 klepschutters warm te maken. Ze verzorgden als geen ander de lesaccommodatie en boden de cursisten telkens een warm middagmaal aan. Bokrijk mocht de trofee mee naar huis nemen. De laureaat van vorig jaar, schuttervereniging Paal St-Pieter Tervant, overhandigde onder warm applaus de trofee aan Bea Vaes (educatief medewerkster van het openluchtmuseum Bokrijk).

Ook de Limburgse VlaS-kampioenen, provinciale topclubs en een topgemeente (Bilzen) werden gehuldigd. De tien Limburgse deelnemers aan de cursus Initiator Traditionele Sporten ontvingen een deelname attest.

laureaten PC

Meer nieuws

Top 10 Jeugd+ 2025

19 dec 2025

🏆 Resultaten Jeugd+ 2025 🏆
Naar jaarlijkse traditie, telden we de punten op van het Jeugd+ project.
Maar hoe ziet die top 10 er uit en wie staat er op de eerste plaats?

Komt hier allemaal te weten!

Sportverhalen 2025

05 dec 2025

Heb jij een verhaal van 2025 dat in ons magazine moet komen?
Laat het ons weten via het formulier!

UPDATE: ILA

26 nov 2025

UPDATE: ILA

Er waren enkele problemen met het inloggen op ILA.
Nu niet meer, kom hier meer te weten!

REMIND: Download de trainingen

26 aug 2025

Trainingsmodules om grassroots sport- en sociaal-culturele actoren te ondersteunen met innovatieve benaderingen om Traditionele Sporten en Games in hun gemeenschappen te implementeren en te promoten.