Jeugd boven op EK staande wip
01 sep 2014

Jeugd boven op EK staande wip

Op het Europees Kampioenschap Staande wip dat dit jaar in het Nederlandse Kwadendamme doorging moesten de senioren in thuisland Nederland hun meerdere erkennen. Met 45 punten behaalde de Belgische ploeg drie punten minder dan winnaar Nederland. Ook op het individuele EK maakten onze Belgen geen kans: Nederlander Eli Maat haalde met twee van zijn drie pijlen de hoofdvogel neer en is dus regerend Europees Kampioen Staande wip.

Onze jeugd deed het daarentegen uitstekend. Met tien schietbeurten per jeugdschutter haalde de Belgische jeugdploeg een eindresultaat van 47 punten. Nederland en Frankrijk bleven beide op 43 punten steken. Het individueel jeugd-EK toonde ook de hoge kwaliteit van de Belgische jeugdschutters: drie van onze jeugdschutters schoten de hoofdvogel éénmaal neer en Dylano De Grande meteen twee keer. De 11-jarige uit Houthulst, lid van Staden Sint-Sebastiaan kroonde zich tot Individueel Europees Jeugdkampioen 2014.

SW Belgische jeugdploeg web

boogschieten staande wip competitie evenement

Meer nieuws

ETSGA 2026

30 jul 2026

Op vrijdag 9 en zaterdag 10 juli zakten twee bestuursleden van Vlas af naar Gran Canaria voor het jaarlijkse evenement van ETSGA.
Tijdens deze tweedaagse volgenden zij een symposium en de algemene vergadering. Lees hier meer over hun ervaring.

Vlaskampioenschap Klepschieten 2026

02 jul 2026

Op zonder 21 juni 2026 vond het jaarlijkse Vlaskampioenschap Klepschieten plaats.
In tropische temperaturen streden de schutters om de gegeerde prijs. Wie won er?
Kom het hier allemaal te weten!

Sportongevallenverzekering aangeboden door Vlas|Sportiv

11 jun 2026

Er bestaat veel onduidelijkheid omtrent de verzekering die Vlas|Sportiv aanbiedt en wat deze nu daadwerkelijk inhoudt. Aan de hand van dit artikel proberen wij deze mist weg te werken.

Klik hier en kom alles te weten.

Verlengperiode 2026: Seizoenclubs

09 jun 2026

Het is terug de periode waarin seizoenclubs hun lidmaatschap bij Vlas kunnen verlengen.
Kom hier te weten hoe je dit het makkelijkste kan doen en waarom!