01 jul 2014

Europese koepel ETSGA in Spanje

Op zaterdag 27 juni 2014 werd in Catalonië, in het stadje Hospitalet de l'Infant de 14de jaarlijkse bijeenkomst gehouden van onze Europese Koepel ETSGA (European Traditional Sports and Games Association - www.jugaje.com ). Onze voorzitter Guido Van Alsenoy was er de officiële VlaS-vertegenwoordiger, coördinator Hein Comeyne kwam er ons Europees project SETS (Strenghtening European Traditional Sports) toelichten. Er werd vier uur vergaderd, daarna konden alle delegaties kennismaken met niet minder dan dertien verschillende vormen van kegelen naar zes kegels. Deze kwamen voornamelijk uit diverse regio's van Spanje maar ook uit Frankrijk.

De vergadering verliep vlot en in een goede sfeer. De SETS-presentatie maakte indruk met het reeds bereikte resultaat: een webstek www.europeantraditionalsportsforum.eu met reeds tachtig volkssporten uit Noord- en Oost-Europa met foto en link en een lijst van tweehonderd gecontacteerde volkssportorganisaties.

Een samenwerking met andere Europese projecten rond volkssporten werd in het vooruitzicht gesteld.

Klik hier om een selectie van de foto's te bekijken

internationaal

Meer nieuws

REMIND: SCHRIJF JE IN!

26 aug 2025

zesdaagse lokale training om grassroots sport- en sociaal-culturele actoren te ondersteunen met innovatieve benaderingen om Traditionele Sporten en Games in hun gemeenschappen te implementeren en te promoten.

Vlas-beker Vlaamse Katapultbond 2025

19 aug 2025

Vlas-beker Katapultbond
Op 7 augustus werd er om de gegeerde Vlas-beker van de Katapultbond gestreden. Kom te weten hoe de dag is verlopen en wie de winnaars zijn.

Trend 2025

03 jul 2025

TREND 2025 staat online!
Ontdek de hoogtepunten van najaar 2024 en voorjaar 2025, lees inspirerende verhalen en maak kennis met enkele van onze clubs en hun gedreven leden.

Goedgekeurde projecten 2025

12 mrt 2025

Dit jaar dienden we niet één, niet twee, maar liefst drie projecten in bij Sport Vlaanderen!