27 nov 2014

De eerste SETS conferentie zit er op!

Van 19 tot 21 november vond de eerste SETS conferentie plaats in hotel Park Plaza in Amsterdam. In totaal waren er 18 verschillende verenigingen aanwezig uit 10 verschillende Europese landen, hoofdzakelijk uit Noord-West Europa. Volgende traditionele sporten waren vertegenwoordigd: bar biljarts, traditionele Gaelic sporten (hurling, voetbal, camogie, handbal, rounders), gorodki, shuffleboard, klootschieten, kaatsen, fierljeppen, bat & trap, Scottish highland games, table skittles, dodgeball, palet, rebatta, fiolet, tsan, moura en de Vlaamse traditionele sporten. De conferentie bestond uit drie verschillende delen: presentaties van de verenigingen, bespreking van de conferentie thema’s, en een seminarie. Tijdens het eerste deel werd vooral kennis gemaakt met elkaars organisatie. Hierdoor konden we ons goed een beeld vormen van de verschillende organisaties en sporten die vertegenwoordigd waren. Daarna besproken we de vier conferentie thema’s:

  • de situatie van traditionele sporten en spelen binnen de gemeenschap;
  • de sterktes en zwaktes van traditionele sporten en spelen;
  • toekomstige samenwerkingsmogelijkheden tussen traditionele sporten en spelen;
  • aanbevelingen aan de EU ten aanzien van traditionele sporten en spelen.

Elke thema werd tijdens de conferentie gepresenteerd (samenvatting van de input op het SETS forum), gevolgd door een discussie. Hierdoor kregen de deelnemers de kans om hun mening over elk onderwerp te verduidelijken. De conclusies van deze discussies werden vervolgens tijdens het seminarie op de laatste dag gepresenteerd. Ben je nieuwsgierig naar de discussies over de verschillende thema’s ? Aarzel dan niet om deze te downloaden via volgende link: SETS.Onze conferentie beëindigden we met een presentatie van Albert Van der Zeijden over de betekenis van de UNESCO conventie voor traditionele sporten en spelen. We kijken terug op een geslaagd weekend waarbij veel nieuwe contacten zijn ontstaan. We hopen in de toekomst nog verder te kunnen samenwerken.

internationaal

Meer nieuws

Sportongevallenverzekering aangeboden door Vlas|Sportiv

11 jun 2026

Er bestaat veel onduidelijkheid omtrent de verzekering die Vlas|Sportiv aanbiedt en wat deze nu daadwerkelijk inhoudt. Aan de hand van dit artikel proberen wij deze mist weg te werken.

Klik hier en kom alles te weten.

Verlengperiode 2026: Seizoenclubs

09 jun 2026

Het is terug de periode waarin seizoenclubs hun lidmaatschap bij Vlas kunnen verlengen.
Kom hier te weten hoe je dit het makkelijkste kan doen en waarom!

Trend 2026

04 jun 2026

TREND 2026 staat online!
Ontdek de hoogtepunten van najaar 2025 en voorjaar 2026, lees over uitzonderlijke prestaties, inspirerende verhalen en maak kennis met enkele van onze clubs en hun gedreven leden.

Ondersteuning Vlaamse Sportfederatie

31 mrt 2026

De Vlaamse Sportfederatie biedt verschillende soorten ondersteuning aan sportclubbestuurders. Want een club runnen gaat om veel meer dan alleen het sportieve. Kom hier meer te weten over wat zij voor jou kunnen betekenen!